Lajme nga Bota

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për çdo shenjë horoskopi

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Kristalet nuk janë thjesht të bukur ti mbash si aksesorë, por kanë fuqi mbrojtjeje shpirtërore. Njihen ndryshe si shkëmbinj të gjallë, të cilët mbajnë larg energjitë negative dhe bllokojnë situatat stresuese. Nëse mban një kristal në qafë me varëse, në duar si byzylyk, në veshje si aksesor apo qoftë ta lësh pranë krevatit, në tavolinë, mjafton në ambientin ku ti jeton, mund të zvogëlojë efektet negative të asaj që po ndodh apo pritet.

Kristalet përdoren për shumë qëllime, por janë veçanërisht të fuqishme për mbrojtje dhe për fuqi pozitive emocionale. Kristalet të ndihmojnë të ndiheni më të sigurt dhe më me vetëvlerësim. Por kristali duhet të zgjidhet sipas shenjës së horoskopit që përfaqëson elementë të personalitetit. Secili kristal ka një veçanti dhe secila shenjë është unike.

Më poshtë ju tregojmë dy kristalet që ju duhen sipas shenjës së horoskopit. 

1-DashiBlue Lace Agate

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ndihmon për qartësi dhe mirëkuptim. 

 Large Tumbled Carnelian Stones

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Rrit guximin dhe gjallërinë, kështu mund të merrni përsipër gjithçka.

2-Demi: Raw Black Tourmaline Stone Point

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ndihmon të zbulosh miqtë e rremë dhe nuk i lejon të të lëndojnë. Bllokon valët negative përreth. 

Raw Green Jade Crystal

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Jade është një kristal shërues shpirti, është thellësisht i lidhur me elementin e tokës.

3-Binjakët: Raw Emerald Stone

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ju mbron nga problemet madhore dhe ju ndriçon mendjen për të zbuluar të vërtetat. Quajeni ndryshe një detektor personal kozmik.

Zebra Jasper Towers

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ka energji të fuqishme tokësore, nuk lejon të ndikoheni nga dridhjet negative rreth jush. 

4-Gaforrja: Tumbled Premium Smoky Quartz

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Pastron shpirtin nga çdo mendim negativ që ju bllokon të ecni përpara. Ju ndihmon të mendoni qartë dhe në mënyrë racionale. 

Peach Moonstone Sphere

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Mundëson qetësi shpirtërore. 

5-Luani: Tumbled Natural Hematite

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Do t'ju ndihmojë të qetësoheni nga zhgënjimet. Thjesht prekeni për t'u rilidhur me fuqinë tuaj personale.

Raw Tiger's Eye

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Rrit forcën dhe vullnetin tuaj të brendshëm, gjithashtu ofron mbrojtje të fuqishme kundër armiqve.

6-Virgjëresha: Amethyst Crystal Cluster

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ju ndihmon të vetëpërmbaheni dhe mos të tejkaloni kufijtë.

Red Jasper Tumbled Crystals

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Rrit aftësinë për vigjilencë dhe zgjidhjen e problemeve. Një plus më tepër për aftësitë e virgjëreshës. 

7-PeshorjaCarnelian Palm Stone, Worry Stone, Pocket Stone, ONE

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Keni nevojë për të kur tju shterojnë energjitë. Ju ndihmon që të keni qëndrueshmëri të mjaftueshme dhe fokus. 

Labradorite Sphere

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ata nën shenjën e peshores kanë nevojë për stabilitet. Labradorite ju ndihmon të gjeni rrugën drejt asaj që kërkoni. 

8-Akrepi: Tumbled Polished Black Obsidian

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Obsidian siguron mbrojtje dhe qartësi, duke rritur intuitën tuaj të lindur. 

Lapis Lazuli Points

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Lapis Lazuli ju ndihmon të frymëzoheni dhe të bëni realitet ëndrrën. 

9-ShigjetariAmazonite Points

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Mbron energjinë tuaj. Ul dhimbjet e kokës të shkaktuara nga stresi.

Raw Turquoise Stones

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Jeni me fat, por nëse doni që ta ruani dhe të mos lejoni asnjë energji negative të ndërhyjë, Turquois mund t'ju ndihmojë. 

10- Bricjapi: AA+ Quality Natural Citrine Clusters

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Nguteni për shkak edhe të llojit të punës, por ndonjëherë mund të rrezikoni. Citrine ju ndihmon të bëni realisht biznes dhe që paratë të qarkullojnë në favorin tuaj. 

Black Onyx Tower Wand Point

Onyxi-i i zi thith energji negative, i mban ato larg jush. 

11-Ujori: Flourite

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Është e vështirë të merrni vendime sepse mendoni gjithë kohën dhe konfuzoheni. Kristali Fluorite ju ndihmon të largoni stresin dhe të fokusoheni tek gjërat me rëndësi. Të rrit besimin tek vetja. 

Large Garnet

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Një kristal i fuqishëm që ka funksion mbrojtës. Të ndihmon për qëndrueshmëri dhe ruajtjen e themeleve të forta të marrëdhënieve që krijoni. 

12- Peshqit: Aquamarine Medium Tumbled Stone

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Kristal i përsosur për ju. Ju mbron nga emocionet e forta që mund tju shkaktojnë probleme në raport me të tjerët. I njohur si guri i sirenave, ju mbron shëndetin mendor, fizik dhe emocional. 

Sugilite Stone

Kristalet që ju mbajnë larg energjive negative: Nga dy për

Ndihmon për qetësim dhe largimin e stresit.