Lajme nga Bota

Kryeministri francez dorëhiqet për t`u bërë kryetar bashkie

Kryeministri francez dorëhiqet për t`u bërë kryetar bashkie

Kryeministri francez Edouard Philippe i ka dorëzuar dorëheqjen Presidentit Macron. Philippe do jetë kryetar i bashkisë së Le Havre pasi fitoi zgjedhjet javën e kaluar.

Ai do mbajë detyrën e kryeministrit derisa të zëvendësohet.

Philippe e mori detyrën si kryetar i qeverisë në 17 maj të 2017-ës dhe e mbajti për 3 vjet.