Lajme nga Bota

Lavrov: Nuk jemi në luftë me NATO-n

Lavrov: Nuk jemi në luftë me NATO-n

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov thotë se Rusia nuk e konderon veten në luftë me Nato-n, dhe fajëson Ukrainën për ndalimin e bisedimeve.

“Rusia nuk e konsideron veten në luftë me NATO-n për Ukrainën. Një gjë e tillë mund të rrisë rrezikun e një lufte bërthamore”, citon agjencia e lajmeve RIA, Lavrovin.

Lavrov akuzon Kievin për dështimin e negociatave për paqen duke deklaruar se ka ndryshuar qëndrim.