Lajme nga Bota

Macron reagon pasi Baguette u shpall trashëgimi e UNESCO-s!

Macron reagon pasi Baguette u shpall trashëgimi  e UNESCO-s!

Me një postim në Instagram Macron ka reaguar pasi Baguette u shpall pasuri e UNESCO

Presidenti Francez shkruan: 250 gramë magji dhe përsosmëri në jetën tonë të përditshme. Një mënyrë jetese franceze. Kishim vite që luftonim me furrtarët dhe botën e gastronomisë për njohjen e saj. Baguette është tani një trashëgimi jomateriale e UNESCO-s!