Lajme nga Bota

Naomi Campbell tregon me video problemin e vërtetë të amerikanëve: Shihni si gënjen kur pyetet se kush e goditi

Naomi Campbell tregon me video problemin e vërtetë të

Kanë dalë në protestë për vrasjen makabre të  George Floyd, por duket se vetë amerikanët e kanë problemin me afro-amerikanët me ngjyrë. Dhe dëshmia është kjo video që ka postuar Naomi Campbell.

Është një burrë me plagë në fytyrë nga përleshjet në protestë dhe kur gazetari e pyet se si u katandis në këtë mënyrë, ai thotë se e goditën dy afro-amerikanë. Në fakt videoja tregon se ndaj tij qëlluan disa persona, por jo afro-amerikanë.

Kjo histori i ngjason asaj të pak ditëve më parë me Amy Cooper e cila mori në telefon policinë duke thënë se po kërcënohej nga një afro-amerikan, i cili në të vërtetë nuk po bëjnte asgjë, thjesht po i kërkonte të lidhte qenin pasi në parkun ku po qëndronin është e ndaluar ta mbash zgjidhur. Po të mos ishte videoja që filmoi vetë Christian Cooper kushëdi se çfarë do ndodhte me të.

Shihni videon dhe komentin që ka bërë modelja Campbell. 

Naomi Campbell tregon me video problemin e vërtetë të