Lajme nga Bota

Oligarku zbulon se Putini është i sëmurë me kancer në gjak në një regjistrim

Oligarku zbulon se Putini është i sëmurë me kancer në

Një oligark rus me lidhje të ngushta me Kremlinin i rrëfeu një kolegu perëndimor se Vladimir Putin është 'shumë i sëmurë me kancer në gjak', sipas Metro UK.

Miliarderi, emri i të cilit është fshehur për sigurinë e tij, dyshohet se është regjistruar fshehurazi në mes të marsit duke shprehur përbuzjen e tij për pushtimin e Ukrainës nga presidenti rus.

Në regjistrimin, të siguruar nga News Lines Magazine, ai tha: Putini shkatërroi absolutisht ekonominë e Rusisë , ekonominë e Ukrainës dhe shumë ekonomi të tjera - i shkatërroi ato absolutisht.

'Problemi është me kokën e tij. … Një i çmendur mund ta kthejë botën përmbys.'

Oligarku thuhet se ishte në mesin e 200 njerëzve më të pasur të Rusisë dhe aktualisht banon jashtë vendit.

Ai ishte pjesë e një 'rrethi të ngushtë prej 20 ose 30 personash' me të cilët Putin u takua në ndërtimin e aneksimit të paligjshëm të gadishullit të Krimesë, tha për revistën një ish-shef i sigurisë evropiane.

Biznesmeni thuhet se kaloi pjesën më të madhe të bisedës 11-minutëshe të regjistruar duke pyetur kolegun e tij, se si mund t'i mbronte investimet e tij në Evropë nga sanksionet perëndimore.

Dhe në një moment tha: Ne të gjithë shpresojmë që ai të vdesë nga kanceri i tij ose nga një grusht shteti i brendshëm.

Shumë oficerë të inteligjencës thuhet se e interpretuan komunikimin si konfirmim se presidenti i tyre ishte me të vërtetë në një gjendje të rëndë.

Tiranapost.al