Lajme nga Bota

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Pakistan, në qytetin Karachi. BBC tregon pamjet tronditëse të avionit që nxjerr tym, me 100 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit brenda.

Nuk dihet ende nëse ka të mbijetuar, ekipet e shpëtimit sapo kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

Avioni u nis nga Lahore për në aeroportin ndërkombëtar të Jinnahit në Pakistan. Pak kohë pas ngritjes avion u zhduk nga radarët. Siç shihet nga pamjet avioni ka rënë pranë një zonë të banuar.