Lajme nga Bota

Rrëzohet avioni në Brazil. Humbin jetën 4 lojtarë dhe presidenti

Rrëzohet avioni në Brazil. Humbin jetën 4 lojtarë dhe

Ditë zie për futbollin brazilian. Presidenti dhe 4 lojtarët e skuadrës së futbollit Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën tragjikisht këtë të diel në një aksident ajror. 

Ata fluturonin për një ndeshje në të cilën nuk arritën kurrë. Bashkë me 4 lojtarët dhe presidentin e skuadrës, humbin jetën edhe piloti.

Viktimat e ngjarjes vdekjeprurëse janë Lucas Meira, Lucas Praxedes, Guilherme Noé, Ranule dhe Marcus Molinari; dhe komandant Vagner, siç njoftohet nga mediat e huaja.

*Artikulli i Antena 2 u përshtat në shqip nga Tiranapost.al