Lajme nga Bota

Rritet numri i viktimave në Itali: 743 persona humbën jetën në një ditë

Rritet numri i viktimave në Itali: 743 persona humbën jetën

Rritet sërish numri i viktimave në Itali, ndërsa numri i personave të infektuar me koronavirus është ulur. Sipas të dhënave të fundit zyrtare të 24 orëve të fundit, 743 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, 3.612 janë raste të reja të personave të infektuar dhe 894 janë shëruar.

Lombardia tejkalon 30 mijë raste, sipas buletinit të publikuar nga Mbrojtja Civile.

Rritet numri i viktimave në Itali: 743 persona humbën jetën

Janë 30,703 raste pozitive gjithsej në rajonin italian, nga të cilët 4,178 viktima dhe 6,657 të shëruar. 1,194 pacientë janë në kujdesin intensiv.

Rritet numri i viktimave në Itali: 743 persona humbën jetën

Aktualisht në Itali janë 54.030 persona pozitivë me koronavirus, ndërsa numri i personave që kanë humbur jetën nga virusi shkoi në 6.820./ Burimi ilmessaggero