Lajme nga Bota

Shënimi prekës i djalit të Robin Williams për 6 vjetorin e largimit të aktorit nga jeta

Shënimi prekës i djalit të Robin Williams për 6 vjetorin e

Kanë kalaur 6 vite nga vdekja tragjike e aktorit të dashur amerikan Robin Williams. Djali i tij i madh Zak e ka përkujtuar me një shënim prekës dhe një foto bardhëzi të babait të tij.

Në postimin në Instagram ai shkruan:

Babi ti sot bën 6 vite që kur ike nga kjo jetë. Trashëgimia jotë jeton në familjen tonë dhe tek ata që të kanë përzemër. Në do të vazhdojmë të luftojmë për atë që është më e mirë për botën, për paqen dhe ruajtjen e lidhjeve me njerëzit, në vend që ti shkëpusim ato. Të dua shumë!

Shënimi prekës i djalit të Robin Williams për 6 vjetorin e

Aktori i famshëm ndërroi jetë me 11 gusht 2014, në moshën 63 vjeç. Ai u gjend i vetëvarur në shtëpi. Thuhet se pasi u diagnostikua gabimisht me Parkinson, ai ra në gjendje depresive dhe kreu aktin fatal. 

Vdekja e tij bëri të qajnë shumë nga fansat dhe ata që e njihnin.

Shënimi prekës i djalit të Robin Williams për 6 vjetorin e