Lajme nga Bota

Shifra alarmante në Spanjë: 738 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

Shifra alarmante në Spanjë: 738 viktima në 24 orët e fundit

Spanja ka përditësuar shifrat e 24 orëve të fundit. 738 njerëz kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Numri total i viktimave është 3434 ndërkohë që janë 47600 raste të konfirmuara si pozitivë ndaj koronavirusit të ri.

Spanja ndodhet kështu në vendin e tretë pas Kinës dhe Italisë për numrin e viktimave të COVID-19.