Lajme nga Bota

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Pakistan, 25 të vrarë dhe 120 të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Pakistan, 25

Një shpërthim në një xhami në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar, ka lënë të vdekur 25 besimtarë dhe 120 të plagosur.

“Një pjesë e ndërtesës u shemb dhe shumë njerëz besohet se janë shtypur ,” thuhet nga policia.

Xhamia ndodhet brenda një kompleksi policor në qytet dhe frekuentohet kryesisht nga zyrtarë të zbatimit të ligjit, shkruan CNN.

Shpërthimi ndodhi në mes të lutjeve të së hënës.