Lajme nga Bota

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Madridit

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Madridit

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar të ketë ndodhur në qendër të Madridit. Të paktën një person është zhdukur pasi u shemb një ndërtesë që i përkiste Kishës Katolike shkruan “Reuters”.

Një prej ndërtesave të shembura ishte kompleks fetar që ofronte trajnime për priftërinjtë dhe jepte ushqime për të pastrehët.

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Madridit

Shpërthimi ndodhi në rrugën Toledo dhe shkaqet mbeten ende të paqarta. Dyshohet se shpërthimi mund të jetë shkaktuar si pasojë e rrjedhjes së gazit. 

Përmes fotove dhe videove në mediat sociale shihen disa ndërtesa të dëmtuara rëndë.

Artikulli i marrë nga Reuters, përkthyer dhe përshtatur në shqip nga Tiranapost.al.