Lajme nga Bota

“America is back”, reagimi entuziast i Ursula von der Leyen për administratën e re

“America is back”, reagimi entuziast i Ursula von der Leyen për

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, shprehet se Europa është e gatshme të rilidhet me SHBA-në, duke e quajtur atë “një partner të vjetër dhe të besuar”.

Përmes një postimi në Twitter Von der Leyen thotë se mezi pret të bashkëpunojë me presidentin e ri Joe Biden, i cili ka deklaruar se lëvizja e parë në planin ndërkombëtar do të jetë ribashkimi i SHBA në Marrëveshjen e Parisit.

“Shtetet e Bashkuara janë kthyer”, shruan presidentja e KE, teksa shton  se përmes bashkëpunimit mes tyre mund t'i japin jetë të re aleancës mes dy kontineneve.

“Shtetet e Bashkuara janë kthyer. Dhe Evropa qëndron e gatshme.

Të rilidhemi me një partner të vjetër dhe të besuar, t'i japim jetë të re aleancës sonë të dashur.

Unë pres që të punojmë së bashku me Joe Biden”, shkruan presidentja e Komisionit Europian. 

“America is back”, reagimi entuziast i Ursula von der Leyen për