Lajme nga Bota

Të shtëna në një universitet të Gjermanisë, disa të plagosur

Të shtëna në një universitet të Gjermanisë, disa

Një person ka hapur zjarr drejt një salle leksionesh në qytetin jugor të Gjermanisë, Heidelberg, duke plagosur disa persona.

Sipas Policisë po zhvillohet një operacion i madh në këtë universitet dhe dyshohet se autori ka mbetur i vdekur.

Nuk ka të dhëna se sa persona kanë mbetur të plagosur, vetëm se ka pasur disa lëndime.

Lajmi në përditësim…