Lajme nga Bota

Tentohet të vritet ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan

Tentohet të vritet ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është qëlluar dhe plagosur gjatë një marshimi proteste në qytetin lindor të Lahore, në një tentativë të dukshme për vrasje.

Anëtarët e partisë së tij PTI thanë se katër persona të tjerë u plagosën - por askush nuk u vra.

Khan, 70 vjeç, po drejtonte marshimin në kryeqytetin Islamabad për të kërkuar zgjedhje të parakohshme.