Lajme nga Bota

Tërmet me magnitudë 7.4 dhe alarm për tsunami në SHBA, Rusi dhe Japoni

Tërmet me magnitudë 7.4 dhe alarm për tsunami në SHBA, Rusi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 i shkallës Rihter dhe thellësi 60 km ka goditur në lindje të ishujve Kuril, në Rusi.

Tërmet me magnitudë 7.4 dhe alarm për tsunami në SHBA, Rusi

Tërmeti u ndje në Japoni, Rusi dhe Qendra Kombëtare e Tsunamit në SHBA po monitoron situatën pas rrezikut që i kanoset Alaskës dhe bregut perëndimor të Amerikës.

*Burimi volcanodiscovery