Lajme nga Bota

Tornado shkakton 23 viktima në Misisipi

Tornado shkakton 23 viktima në Misisipi

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën pasi një tornado përfshiu shtetin amerikan të Misisipi-t të premten mbrëma.

Më shumë njerëz mendohet se janë bllokuar nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara.

Tornado shkatërroi pemët dhe linjat e energjisë. U raportuan dhjetëra mijëra ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra.

Disa shtete të tjera jugore janë të përgatitur për stuhi të fuqishme.