Lajme nga Bota

Tornadot dhe stuhitë godasin SHBA-të, 6 viktima

Tornadot dhe stuhitë godasin SHBA-të, 6 viktima

Të paktën 6 persona humbën jetën pasi tornadot dhe stuhitë e forta shpërthyen disa pjesë të Tenesit të shtunën.

Ndërtesat u shndërruan në rrënoja dhe komunitetet u zhytën në errësirë ​​kur moti ekstrem goditi pjesë të shtetit jugor të SHBA.

Tre nga vdekjet u raportuan në një periferi veriore të Nashville, kryeqyteti i shtetit.

Dy të rritur dhe një fëmijë u vranë në qytetin e Clarksville, rreth 50 milje (80.4 km) në veri-perëndim.