Lajme nga Bota

“Unë i fitova zgjedhjet”, postimi i Donald Trump nxit mijëra reagime

“Unë i fitova zgjedhjet”, postimi i Donald Trump nxit

Vetëm pak orë më parë Presidenti i SHBA, Donald Trump ka bërë një deklaratë në Twitter duke shkaktuar mijëra regime.

“Unë fitoza zgjedhjet”, shkruan Trump, ndërkohë që postimit të tij i është vendosur një simbol sinjalizues, të cilin nëse e klikon të tregon se fituesi i zgjedhjeve është Joe Biden.

“Unë i fitova zgjedhjet”, postimi i Donald Trump nxit

Kujtojmë se Trump vazhdimisht është shprehur se zgjedhjet që bënë fitues Joe Biden ishin të manipuluara. Ndërkohë mijëra komentues kanë reaguar në postimin e tij dhe shumë prej tyre i kërkojnë të pranojë humbjen.

“Unë i fitova zgjedhjet”, postimi i Donald Trump nxit

“Jam mirënjohës që Trump humbi. Dreq. Vetëm 65 ditë të mbetura nga Tëeett-et e tij të tërbuara. Nxjerrim mbeturinat më 20 janar 2021.

Shpresoj që Presidenti i zgjedhur Biden të ndajë disa fjalë me Shërbimin Sekret në Shtëpinë e Bardhë në Ditën e Përurimit”, shkruan një komentues.

“Ju jeni një njeri i trishtuar, mashtrues me një tru të vogël dhe një zemër edhe më të vogël. Hesht dhe prano tashmë”, shkruan një tjetër.