Lajme nga Bota

Vazhdon lufta me Covid në Itali, sot më shumë viktima se dje

Vazhdon lufta me Covid në Itali, sot më shumë viktima se dje

Italia ka regjistruar 827 viktima dhe 28352 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Numri i viktimave ka pësuar rritje krahasuar me ato të një dite më parë, ndërkohë është vërejtur një rënie e infektimeve të reja.

Dje ishin 822 fataliteteve, ndërsa sot 5 humbje jete më shumë. 35467 persona arritën që të mposhtin sëmundjen sot në Itali.

Italia vijon që të jetë në masa të forta shtrënguese për të parandaluar një përhapje më të madhe të rasteve dhe fataliteteve sikur ndodhi në mars të këtij viti në fillimin e pandemisë.

 

*Artikulli i marrë nga fanpage.it. Përkthyer dhe përshtatur për Tiranapost.al.