Lajme nga Bota

Video/ Aktorja amerikane tregon si i bien flokët pasi u infektua me koronavirus

Video/ Aktorja amerikane tregon si i bien flokët pasi u infektua me

Alyssa Milano është aktorja amerikane 47 vjeçare e cila ka treguar se si po humbet shumë flokë pasi përjetoi simptomat e koronavirusit në muajin prill dhe pasojat i mbetën afatgjatë. Ajo ka publikuar një video ku shihet teksa kreh flokët pas dushit dhe ato bien, edhe pse po përdor furçë për flokë delikatë që mos ti këputen.

Në video ajo thotë: Thjesht doja tju tregoja sasinë e flokëve që po bien si rezultat i koronavirusit.

Video/ Aktorja amerikane tregon si i bien flokët pasi u infektua me

Kjo simptomë nuk është në listën e simptomave zyrtare të virusit, por ata kanë që përjetuar simptoma afatgjata të virusit nëpër botë kanë thënë se kanë pasur rënie të flokëve. Madje studimet e fundit tregojnë se pacientët me simptoma që kanë zgjatur më shumë se normalisht kanë përjetuar të njëjtën gjë. Këshilla e saj për të gjithë është: Mbajeni atë dreq maske!

Video/ Aktorja amerikane tregon si i bien flokët pasi u infektua me

 

Video/ Aktorja amerikane tregon si i bien flokët pasi u infektua me