Lajme nga Bota

Video/ Biden rrëzohet në mes të skenës

Video/ Biden rrëzohet në mes të skenës

Presidenti Joe Biden është rrëzuar në mes të skenës teksa shpërndante disa diploma në Universitetin e Forcave Ajrore në Kolorado.

Pas shqetësimit në rrjet, mbi shëndetin e tij, Shtëpia e Bardhë ka reaguar nëpërmjet një postimi në Twitter, ku shkruan se “Presidenti është mirë. U pengua nga një thes me rërë në skenë’.


Kjo nuk është hera e parë që Biden humbet ekuilibrin. Njëherë ra nga biçikleta, kurse herën tjetër nga shkallët e avionit.

Biden ka shpallur kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme dhe kjo e shton shqetësimin e njerëzve.