Lajme nga Bota

Video/ Iranianët festojnë në rrugë pas sulmit ndaj Izraelit

Video/ Iranianët festojnë në rrugë pas sulmit ndaj Izraelit

Dje në darkë Irani nisi një sulm ndaj izraelit duke lëshuar dhjetëra dronë dhe raketa. Disa orë pas sulmit video të ndryshme po qarkullojnë në media, ku iranianët shfaqen duke festuar në rrugë menjëherë pas sulmit.

View this post on Instagram

A post shared by Sky tg24 (@skytg24)

Ushtria izraelite ka njoftuar së fundmi se 99% e dronëve janë rrëzuar me ndihmën e vendeve si SHBA dhe Britania e Madhe.