Lajme nga Bota

Video/ Kamioni i blinduar "derdh" para në autostradë, shoferët vrapojnë për t'i marrë 

Video/ Kamioni i blinduar "derdh" para në autostradë,

Një kamioni të blinduar që transportonte para i është hapur dera e pasme në një autostradë në Kaliforni, duke shkaktuar një bllokim të madh trafiku ndërsa shoferët dolën nga automjetet e tyre për të mbledhur kartmonedhat e shpërndara.

Autoritetet kanë deklaruar se shoferët duhet t’i kthejnë paratë ose do të përballen me akuza penale.

"Shumë nga shoferët ua kthyen paratë menjëherë oficerëve, por nga vendi i ngjarjes u vëzhguan shoferë që po lëviznin me para të vjedhura", u tha në një komunikatë për shtyp.

View this post on Instagram

A post shared by DEMI BAGBY (@demibagby)

Autoritetet thanë se video dhe foto u postuan në mediat sociale që kapnin fytyrat e njerëzve dhe numrat e targave të makinave.

Tiranapost.al