Lajme nga Bota

Video/ Kim Jong-un qan me ngashërim përpara grave: Ju lutem bëni fëmijë

Video/ Kim Jong-un qan me ngashërim përpara grave: Ju lutem bëni

Kim Jong-un ka shpërthyer në lot para grave dhe iu është lutur të lindin sa më shumë fëmijë.

Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit. Sigurisht, pas tij kanë qarë edhe gratë.

“Nëna të dashura, parandalimi i rënies së numrit të lindjeve dhe kujdesi i mirë i fëmijëve janë detyrat tona për të ruajtur familjen”, tha diktatori.

Koreja e Veriut ka një popullsië prej rreth 25 milionë banorësh.