Lajme nga Bota

Video/ Mesazhi i Obamës duke bërë kosh dhe Biden që e ndjek nga pas

Video/ Mesazhi i Obamës duke bërë kosh dhe Biden që e ndjek

Ish-presidenti Barack Obama ka votuar pak minuta më parë dhe sigurisht pranë tij është Joe Biden, dikur zëvendësi i tij, sot kandidat për president.

Obama votoi në një sallë basketbolli, ku para se të largohej bëri një kosh. 


Videon e shpërndau në rrjete sociale me mesazhin: “Shko, voto dhe kur të dalësh, merre dhe dy të tjerë për të votuar. është si të shënosh 3 pikësh për Demokracinë”.