Lajme nga Bota

Video/ Moderatorja humb ndjenjat, ndërpritet debati i kandidatëve në Britani

Video/ Moderatorja humb ndjenjat, ndërpritet debati i kandidatëve

Përballja e mbrëmshme mes Liz Truss dhe Rishi Sunak u ndërpre 30 minuta pasi kishte nisur.

Shkak u bë moderatorja e debatit Kate McCann. Teksa Liz fliste, ajo humbi ndjenjat dhe u rrëzua përtokë.


Të dy kandidatët vrapuan drejt saj për ta kontrolluar.

Debati u anulua me këshillën e ekspertëve mjekësorë në studion në Ealing, pas kësaj ngjarje. Të dy kandidatët ranë dakord të lënë një datë tjetër për debatin e tyre.

Disa orë më vonë McCann shkruante në rrjete sociale se ishte mirë.