Lajme nga Bota

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona humbin jetën

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona

Të paktën 17 njerëz kanë vdekur, përfshirë të dy pilotët, pasi një aeroplan i Air India Express që fluturonte nga Dubai për në Calicut me 191 pasagjerë doli nga pista dhe u rrëzua në një luginë.

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona

Të dy pilotët u përpoqën të uleshin mes reshjeve të dendura pasi hoqën dorë nga tentativa e parë për t’u nisur dhe u rrotulluan mbi aeroport për 20 minuta.

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona

Aeroplani e doli nga pista dhe rrëshqiti në një luginë të thellë 30 metra në aeroportin Calicut, në shtetin indian të Kerala-s.

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona

Pamjet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë avionin e ndarë në dy pjesë.

Katër pasagjerë mendohet se janë bllokuar mes rrënojave. 123 persona u plagosën nga përplasja.

Video/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 personaVideo/ Përplaset dhe ndahet në dysh avioni nga Dubai, 17 persona