Lajme nga Bota

Video/ Policia ushtron dhunë ndaj protestuesve kundër abortit në Amerikë

Video/ Policia ushtron dhunë ndaj protestuesve kundër abortit në

Prej ditësh vijojnë protestat kundër vendimit për ndalimin e abortit në SHBA. Në një video që po qarkullon në rrjete sociale nga protesta, shihet se si policia po ushtron dhunë ndaj protestuesve femra dhe meshkuj pa bërë dallime.

Shihni videon