Lajme nga Bota

Video/ Presidenti gjerman Steinmeier priti gjysmë ore në shkallët e avionit në Katar derisa të vinte dikush për ta mirëpritur

Video/ Presidenti gjerman Steinmeier priti gjysmë ore në shkallët

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier priti për rreth gjysmë ore në derën e avionit që e çoi në Doha përpara se një zyrtar i Kratarit të vinte ta mirëpriste.

Tapeti i kuq dhe garda ushtarake e nderit tashmë ishin të përgatitura, por pritja e liderit gjerman nuk kaloi pa u vënë re.

Takimi me Emirin Tamin bin Halmad Al Thani për të diskutuar konfliktin në Lindjen e Mesme u zhvillua më pas rregullisht.