Lajme nga Bota

Video/ Reagimi i Merkel kur një qytetar e provokon në rrugë: Si ndihesh që ke ngujuar gjithë popullatën...

Video/ Reagimi i Merkel kur një qytetar e provokon në rrugë: Si

Kudo ka qytetarë rebelë, provokues edhe që s’të duan e urrejnë, por Angela Merkel është shembulli klasik ose manuali si duhet të sillet një njeri me pushtet, në zyrë dhe në rrugë. Teksa kancelarja ecën me dy rojet e sigurisë pas saj, qytetari e provokon:

-Zonja Merkel, si ndihesh tani që ke ngujuar gjithë popullatën?

-Po vet me AstraZeneca je vaksinuar?

-Sa shpejt ecën, pse nxiton kaq shumë?

Kancelarja e Gjermanisë vazhdon rrugën duke mos i kthyer përgjigje.

Këtë video e ka hedhur dhe zbardhur Gazeta Diplomacia.

*Tiranapost.al.