Lajme nga Bota

Video/ Senatori republikan ngrin sërish para gazetarëve

Video/ Senatori republikan ngrin sërish para gazetarëve

Senatori republikan Mitch McConnell, ka ngrirë sërish në publik.

Gjatë një konference për shtyp, McConnell u pyet nëse kishte në plan të rikandidonte për një tjetër mandat. Pas pyetjes senatori ngriu duke mos mundur të fliste dhe lëvizte.


Nuk reagoi as kur asistentja ju afrua për të mësuar nëse e kishte kuptuar pyetjen. U deshën disa sekonda të rimerrte veten.

Kjo është një ngjarje e përsëritur.

Disa javë më parë i ndodhi e njëjta situatë në një tjetër konferencë shtypi.