Lajme nga Bota

Video/ Si policët e aeroportit vidhnin para nga çantat e pasagjerëve në Miami

Video/ Si policët e aeroportit vidhnin para nga çantat e

Një video e kapur nga kamerat e sigurisë në Aeroportin e Miami-t, në Shtetet e Bashkuara tregon sesi policët e kontrollit të çantave vidhnin paratë e pasagjerëve.

Siç duket qartësisht në video, në momentin që bagazhet e dorës dhe çantat vendosen në kutitë për të kaluar më pas në skaner, policët hapnin çantat.


Të dy oficerët e Policisë bashkëpunonin nga sa kuptohet edhe përmes komunikimit të tyre me shenjat, në këtë video. Pas vjedhjes së qindra, mijëra dollarëve dhe denoncimeve u bë i mundur arrestimi i tyre.

Video është publikuar nga Al Jazeera.