Lajme nga Bota

Skiatori rrezikon burgun se ndoqi ujkun për të bërë video

Skiatori rrezikon burgun se ndoqi ujkun për të bërë video

Ndërsa është bërë e zakonshme të filmojmë çdo gjë që shohim, duhet të kuptojmë që duhet të ketë limite në veprimet që ndërmarrim për të arritur atë gjë që duam.

Në rrjetet sociale po qarkullon videoja një skiatori, i cili ndërsa ndiqte një ujk për t’i bërë video, bëri që kafsha të përplasej me rrjetat e sigurisë. Ngjarja ndodhi në Trento.

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes së Kafshëve ka bërë një kallëzim në Prokurorinë e Trentos kundër personit të panjohur: krimi i dyshuar është keqtrajtimi dhe vrasja e kafshëve. Autori i videos rrezikon burgim deri në dy vjet nëse ujku ka ngordhur.