Lajme nga Bota

Video/ Të shtëna në qendrën tregtare në Amerikë. Njerëzit largohen të tmerruar

Video/ Të shtëna në qendrën tregtare në Amerikë.

Ngjarja ka ndodhur në Bloomington, Indiana. Një burrë nxori pistoletën në një dyqan Nike, në qendrën tregtare Mall of Amerika dhe gjuajti tre herë. Mendohet se ka pasur një sherr më herët mes dy grupeve që ka çuar në këtë situatë.

Njerëzit që gjuan të shtënat janë larguar me nxitim, mes kaosit.


Fatmirësisht askush nuk u lëndua.

Disa video tregojnë momentet e tensionit dhe tmerrit që të pranishmit përjetuan.