Lajme nga Bota

Videoja në TikTok që ngjalli reagime: Si e hedh fëmijën në pishinë? Por ka një shpjegim

Videoja në TikTok që ngjalli reagime: Si e hedh fëmijën

Një video e postuar në TikTok tregonte një grua e cila hedh një foshnjë 8 muajsh në pishinë. Ky gjest për të shumtë u konsiderua i rrezikshëm dhe pati dhe komente negative për gruan, e cila në fund rezultoi të ishte një instruktore profesioniste e notit. Me gjasë ata nuk e dinin se kështu fëmija mëson notin gati në perfeksion. 

Vetë nëna ka treguar se kjo është metodë që ndihmon fëmijën të mos mbytet, me një siguri 100% që do ta shoqërojë gjithë jetën: Unë i dhashë aprovimin instruktores, isha aty dhe u ndjeva shumë mire duke parë. 

Në video shfaqen edhe të rinj të tjerë që thonë se prindërit e tyre kanë bërë të njëjtën gjë me to.  

Po ju si e keni mësuar notin? 

Shini videon e plotë:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"I have my kids' best interests in mind."

A post shared by BuzzFeed News (@buzzfeednews) on