Aktualitet

Luigi Soreca: Pse nuk reagova unë për thashethemin e videos? Nuk doja...

Luigi Soreca: Pse nuk reagova unë për thashethemin e videos? Nuk

Në media qarkulloi një thashethem për një lidhje dhe një video intime mes ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca dhe zv.ministres së Brendshme. Romina Kuko është përgjigjur sa herë është pyetur për thashethemin, ka bërë edhe statuse përmes rrjeteve sociale, e ndërsa ambasadori Soreca nuk reagoi në kohën kur lajmi qarkulloi.

Mbrëmë i ftuar në emisionin Open, ai tregon se pse zgjodhi të mos reagonte, edhe në rrugë zyrtare për këtë thashethem.

Eni Vasili: Mediat në Shqipëri përfolën për një lidhje me një zyrtare të shtetit, si u ndjetë dhe pse zgjodhët të mos reagonit publikisht ?

Luigi Soreca: Pasi nuk doja që ti jepja rendësi lajmeve të rreme. Lajmet e rreme janë të këqija, shpifja është e keqe, për ata që ndajnë lajmë të këqija, pas ca kohësh kjo lloj sjellje e keqe u shkon kundër. / Tiranapost.al. 

http://www.tiranapost.al/romina-kuko-ne-nje-interviste-personale-flet-per-familjen-bashkeshortin-dhe-prape-nje-pergjigje-per-thashethemin-e-vitit/