Showbiz

Madonna pranon se ka pirë një filxhan urinë dhe na e sugjeron të gjithëve

Madonna pranon se ka pirë një filxhan urinë dhe na e sugjeron

Dhe kjo duket se nuk ka lidhje me dëshirën e saj për të bërë pak zhurmë, por me një trajtim që sa vjen e po bëhet më popullor, sidomos në mesin e sportistëve. Ajo sugjeron të futesh në një vaskë të akullt, pra në ujë shumë të ftohtë dhe pas qëndrimit aty për një minutë (ose aq sa mund ta durosh) të dalësh e të pish një filxhan urinë. Kjo i bën mirë muskujve e lëkurës sidomos atyre që i vënë në punë gjatë ditës.

[caption id="" align="aligncenter" width="633"]Going for it: Madonna claims to drink a cup of URINE after showing off her bruises while sitting in an ice bath during her Madame X tour Madonna[/caption]

Ka bërë edhe një video të procesit, madje edhe me filxhanin të mbushur me lëng të verdhë, që thotë se është urina e saj.

Trajtimi i vaskës së akullt po njihet, përkrahet po aq sa edhe po kundërshtohet si pasojë e hipotermisë. Aplikuesit mund të rrezikojnë në një zbritje të temperaturës nën 36 gradë dhe shkaktimin e vdekjes si pasojë. Gjithsesi Madonna s`ka frikë.

*Ky post u përshtat nga Daily Mail dhe është realizuar nga Fabjola Hije.