Moti

Masa ajrore afrikane në Shqipëri. Ja sa do shënojë termometri sot

Masa ajrore afrikane në Shqipëri. Ja sa do shënojë

Moti – E martë, 23 Korrik 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Qarkullimi i masave ajrore me origjine Afrikane KA diktuar mot të kthjellët dhe te nxehte në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Verior -Verilindore KU gjatë orëve të vona te mbremjes do te shfaqen vranësira te lehta.

Temperaturat e ajrit VIJOJNE te larta duke bere qe termometri në mesditë te arrije deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe deri e forte ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë. / Tiranapost.al.