Showbiz

Maska e darkës me dy përbërës, domate dhe sodë

Maska e darkës me dy përbërës, domate dhe sodë

Është e thjeshtë, e lirë dhe kërkon vetëm dy përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi: domate dhe sodë. Kjo maskë përmban shumë vitamina: vitamina B9 eliminon aknet, vitamina A lufton në mënyrë të përkryer thatësinë e lëkurës, vitamina K heq pigmentim të tepruar, vitamina H dhe zinku ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës, kaliumi hidraton, kalciumi zbut rinovon lëkurën.

Receta:

Shtrydh një domate;

Përizeje  me 2 lugë sodë buke;

Përhape në fytyrë dhe lëre për 10 minuta;

Laje fytyrën me ujë të vakët