Nën lupën e Stela Sallakut

Meghan i çoi veshjet e shtatzënisë në tjetër nivel. Mëkat të mos ia kopjojmë

Meghan i çoi veshjet e shtatzënisë në tjetër nivel.

Po të keni parë filmin “Suits”, nuk do t`ju shkonte kurrë mendja që nga ajo zonja e hekurt dhe shumë sensuale, Meghan Markle do shndërrohej në një vashë romantike, me shije në modë. Elle shkruante se dukesha e Sussex është ka ndryshuar tërësisht shije në modë. Tani mban fustane në ngjyra toke, ndonjë blu tek tuk, të kuqe dhe nuancat bazike. Për sot kemi përzgjedhur veshje nga shtatzënia e Meghan Markle, nga e cila mund të frymëzohemi dhe mësojmë. E fillojmë me ato më të thjeshtat për t`u kombinuar, e më pas sugjerimet.

[caption id="attachment_350163" align="aligncenter" width="980"] (Foto nga Google)[/caption]

Dukesha shtatzënë e Sussex parakaloi me veshjen e qëndisur me temina në formë gjethesh, në London Palladium, dhe shkëlqeu! Kanotierja kushtonte jo më pak se 895 paund ndërsa fundi 850 paund, të dy dizajne të Safiyaa-s. Duket si fustan, nga kombinimi mes bardhezisë, dhe padyshim që është ideal për evente.

[caption id="attachment_349614" align="aligncenter" width="470"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kam dëgjuar shpesh të thuhet se grave shtatzëna nuk u shkojnë ngjyrat e ndezura. Jam dakort deri diku, sepse po të kesh tonalitet të artë lëkure, blloqet e ngjyrave duken kaq bukur.

[caption id="attachment_349609" align="aligncenter" width="564"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

E zezë nga koka deri tek kaviljet, e tregon siluetën më elegante. Mund ta vishni për në punë apo evente në mbrëmje. I vetmi sugjerim është që copat t`i zgjidhni të cilësisë më të mirë.

[caption id="attachment_349610" align="aligncenter" width="470"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Fustanet veref që nga supet, janë veshjet më të bukura dizenjuar për zonjat shtatzënë. Madje mund t`i veshin edhe më vonë, duke i kombinuar më atlete ose stiletto.

[caption id="attachment_349632" align="aligncenter" width="564"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Ky është një nga kombinimet më të bukura që kam parë për zonjat shtatzënë. Këmishën (të cilën e keni pjesë të gardërobës kapsulë), nëse e keni zgjedhur pak oversize, mund ta vishni edhe gjatë periudhës së pritjes së ëmbël.

Pesë sugjerime

[caption id="attachment_349635" align="aligncenter" width="564"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Më pëlqen ideja e kombinimit të bluzës me vija, por për mamatë që do vishnin të njëjtën gjë, do sugjeroja që të zgjidhnin një bluzë me vija vertikale.

[caption id="attachment_349619" align="aligncenter" width="470"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Nuk e di pse këto nuancat qumësht janë shumë tekanjoze për t'u kombinuar. Meghan duket bukur në këtë rast, sepse e ka kombinuar me jeshilen ushtarake dhe stiletto. Por nuk do t'ua sugjeroja kujtdo si kombinim. Nga ky look frymëzohuni vetëm nga pallto, dhe fustanin zgjidheni camel.

[caption id="attachment_349613" align="aligncenter" width="563"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Në këtë rast, një xhaketë me prerje kutie do i rrinte më mirë fustanit. Por edhe një gri, në vend të blush-it do harmonizohej më mirë me fustanin.

[caption id="attachment_349629" align="aligncenter" width="564"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Nuancat pastel si dhe thuajse të gjitha tonalitetet e blusë janë “shpëtimtare” kur vjen puna për eventet gala. Ndaj mos i kurseni as në muajt e shtatzënisë. Por nuk e di pse flokët me vijë në mes, dhe me onde të mëdha, kombinohen më mirë me xhaketa lëkure dhe xhinse të ngushta.

[caption id="attachment_349615" align="aligncenter" width="470"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Visheni pa frikë këtë fustanin e derdhur me mëngët “regland”. Edhe po të ishte më i shkurtër, nuk do dukej keq.