Horoskop

Mërkuri kalon tek Binjakët dhe ja ç`iu sjell me vete shenjave

Mërkuri kalon tek Binjakët dhe ja ç`iu sjell me vete shenjave

Sot, më 21 maj Mërkuri pozicionohet në shenjën e Binjakëve, por ç`do të thotë kjo për secilën shenjë?

Dashi: Është shumë më e lehtë për të komunikuar. Ndoshta sepse e kuptoni se mënyra juaj e të shprehurit është bindëse . Mos kini frikë të thoni atë që mendoni.

Demi: Do merrni energjinë për të cilën kishit nevojë. Dhe do e lejoni veten të shijoni ato që meritoni.

Binjakët: Mërkuri do nxjerrë më të mirën tuaj dhe do vijë tek ju bashkë me energjitë e nevojshme.

Gaforrja: Do ndiheni të lodhur ndaj është e nevojshme të merrni ca ditë pushimi.

Luani: Do të keni shumë më shumë fat dhe mundësi për të realizuar ëndrrat tuaja e për të bërë plane afatgjata. Mundësitë për të qenë së bashku me miqtë janë më të shpeshta.

Virgjëresha: Përkushtimi, fati dhe suksesi do jenë për ju, veçanërisht në vendin e punës. Falë Mërkurit do bini më në sy.

Peshorja: Nga ky moment mund të mbështeteni tek Mërkuri, prandaj ju pëlqen kaq shumë e tashmja, se për ju është e rehatshme. Do mendoni më lehtë, do keni më shumë guxim e më shumë humor.

Akrepi: Marrëdhëniet tuaja me paratë do të përmirësohen ndjeshëm.

Shigjetari: Do përballeni me më shumë sfida. Duhet të përfshiheni më tepër në projekte. Jini entuziastë në një marrëdhënie.

Bricjapi: Lëvizja e Mërkurit nuk është në të mirën tuaj. Gjërat që ju pëlqenin do jenë më pak në dispozicionin tuaj.

Ujori: Do jeni më miqësorë, më me energji dhe do jetë e pamundur t`i komplikoni gjërat.

Peshqit: Do t`i keni më të lehta punët e dashurisë nëse bëni një marrëveshje shpejt e shpejt. Përfitoni për të qartësuar disa gjëra brenda jush. Kërkoni ndihmë.

*Ky post u përshtat nga Cosmopolitan dhe është realizuar nga Fabjola Hije.