Moti

Meteoalb: Shi në gjithë vendin, por temperaturat rriten

Meteoalb: Shi në gjithë vendin, por temperaturat rriten

Moti – E enjte, 16 Maj 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare DOMINOJNE orët e para të ditës, KU më të dukshme PARAQITEN përgjatë kufirit lindor. POR mesdita sjellë zhvillim të vranësirave të cilat do të përfshijnë gradualisht të gjithë vendin duke gjeneruar shira, herë pas-here në formë shrengatash. NDERSA nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita ruan vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C zonat malore deri në 23°C zonat e ulët.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.  Parashikimi i motit nga Meteoalb/ Tiranapost.al.