Lajme nga Bota

Miqtë e saj gënjyen! Babai i Meghan Markle tregon pse e bëri publike letrën e vajzës, pas 6 muajsh

Miqtë e saj gënjyen! Babai i Meghan Markle tregon pse e bëri

Babai i Meghan, Thomas Markle ka zbuluar se si e ka mbajtur sekret letrën e të bijës për 6 muaj (e cila supozohej të mos publikohej kurrë) për ta bërë publike vetëm tani. Ai thotë se ishte detyruar të bënte një gjë të tillë, pas ‘detajeve të shtrëmbëruara’ që nxorrën miqtë e saj në lidhje me letrën.

Në muajiin gusht të vitit 2018. Thomas Markle mori një letër prej 5 faqesh të shkruara më dorë nga e bija, nëpërmjet menaxherit të saj në Los Angeles. Thellësisht i lënduar nga ato që lexoi, ai u betua të mos e bënte kurrë publike, por ndryshoi mendje kur letra u zbulua nga një ‘mik’ i vjetër i Meghan Markle në një revistë amerikane në shkurt të këtij viti.

Miku i Meghan e përshkruante letrën si letër e ndjerë, pajtuese dhe të dashur nga ana e Meghan, duke thënë:

“Pas martesës ajo i shkruajti të atit një letër duke u shprehur ‘Baba, jam kaq zemërthyer. Të dua, kam vetëm një baba. Të lutëm mjaft më viktimizove nëpërmjet medias në mënyrë që ne të rregullojmë marrëdhënien tonë”.

Pictured on Meghan's wedding day to Trevor Engelson in Jamaica in 2011. Last night, retired Hollywood lighting director Thomas Markle, 75, spoke for the first time since his daughter issued her writ against this newspaper for publishing parts of the letter

Në kohën që u publikua letra spekullohej në media se ndoshta ishte vetë Meghan që u kishte dhënë të drejtën miqve të publikonin pjesë nga letra, gjë që nuk e ka mohuar as ajo, dhe as pallati mbretëror anglez. Por e sigurtë është se Meghan e konsideronte letrën si një ‘letër lamtumire’.

In the magazine, the five friends – who are said to ‘form a special sisterhood’ – portray Meghan and Harry as ‘very grounded’ (the couple are pictured on October 2 in Johannesburg)

Thomas në intervistën publikuar nga Daily Mail ka treguar: “Vendosa të publikoj pjesë nga letra për shkak të artikullit të mëparshëm nga miqtë e Meghan. Duhet të mbroj veten time. Dhe publikova vetëm disa pjesë sepse pjesët e tjera ishin shumë të dhimbshme. Letra nuk dukej se ishte dashamirëse kundrejt meje, por në fakt lënduese. Miqtë e saj gënjyen. Letra ishte prezantuar në një mënyrë të tillë që shpifte për mua. Ishte prezantuar sikur ajo donte të pajtohet me mua, në fakt nuk ishte aspak ashtu”.

Thomas Markle mohoi gjithashtu të jetë paguar për të publikuar pjesë nga letra. Kujtojmë se javën e kaluar princi Harry, bashkëshorti i Meghan tha se hidhte në gjyq revistën që publikoi letrën dhe akuzoi median britanike për ‘bullizëm’ kundrejt gruas së tij. /Burimi: DailyMail/Tiranapost.al

With its blend of celebrity and human interest stories, People has a readership of 35 million

Thomas Markle is particularly upset Meghan’s friends used the People magazine article to misinterpret something he wrote in his letter of response to his daughter, in which he suggested he and Meghan should pose for a press photo together. Pictured in 2002

Meghan Markle's (pictured in South Africa on October 2) father, who lives in Rosarito, Mexico, said he was ‘devastated’ when the existence of the letter was made public

http://www.tiranapost.al/tlutem-mos-genje-babi-na-ler-te-jetojme-te-qete/