Modë

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Vjeshta është stina e kombinimeve. Ndryshe nga vera kur mjafton një t-shirt e një palë pantallona të shkurtra apo nga dimri kur palltoja e xhupi mbulojnë gjithçka, vjeshta të jep mundësinë për të luajtur me look-un.

Sipas stilistëve, sipas javëve të modës këto janë 10 tendencat që duhet të kesh parasysh këtë vjeshtë:

Kostumi i pushtetshëm

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Një xhaketë që nuk rri fiks tek supet e as tek krahët. Një xhaketë që nuk merr formën e belit. Pantallona të lirshme dhe të rehatshme. Fiks si në stilin e viteve ’80.

Lëkura

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Lëkura kombinohet si me pantallona, xhinse, ashtu edhe me fustane.

Pellushi

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Pellushi si arush rikthehen këtë sezon.

Xhaketë e rëndë lëkure

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Ato të hollat, që nuk janë në fakt lëkurë, por plastikë, duken bukur vetëm në foto. Këto të tjerat, lëkurë e rëndë mund të vishen edhe dekadën e ardhshme.

Çizmet

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Ndërsa çizmet mbi gju janë një element klasik i vjeshtës që nuk mund të zëvendësohen, stilistja dhe blogerja personale në San Diego, Vanessa Valiente thotë se mezi pret të veshë këto lloj çizmesh.

Uniforma

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Mbase të ka marrë malli për kohën kur vishje përparësen e zezë me jakë të bardhë në shkollë. Këtë sezon uniforma është stil.

Vintage

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Pantallona dhe bluzë të viteve ’90, por të cilësisë së mirë.

Veshjet e tejdukshme

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Tyli nuk të lë kurrë në baltë vetëm se duhet ruajtur masa dhe klasi edhe në këtë lloj veshje.

Xhaketë oversize

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Xhaketa stil burrash, e lirshme edhe kjo si në rastin e kostumit.

Përzierje printesh

10 tendencat e vjeshtës, sipas stilistëve

Si në këtë foto, vija lart dhe kuadrate poshtë. Po jo vetëm printet, edhe materialet, stof me xhins? Pse jo?