Modë

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të këtij viti

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Yjet zbritën mbrëmë në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City për natën më ekstravagante të modës, në Met Gala.

"Në nder të Karlit" ishte tema e këtij viti, si një haraç për jetën dhe karrierën e Karl Lagerfeld, projektuesi i fuqishëm - dhe shpesh i diskutueshëm - i cili transformoi disa nga shtëpitë më të famshme të modës.

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Lagerfeld u bë sinonim i Chanel në dekadat kur ai shërbeu si drejtor kreativ, dhe kur vdiq në vitin 2019, në moshën 85-vjeçare, ai ende po drejtonte Chanel dhe Fendi, prej më shumë se gjysmë shekulli.

Bashkë-drejtues të ngjarjes së këtij viti së bashku me drejtoreshën globale të editorialeve të Vogue, Anna Wintour ishin Dua Lipa, Michaela Coel, Roger Federer dhe Penélope Cruz.

Të gjithë të ftuarit, veç veshjeve, ndanë edhe kujtimet me Karl.

Margot Robbie

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Kate dhe Lily Moss

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Anne Hathaway

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Dua Lipa

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Penelope Cruz

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Nicole Kidman

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Gisele Bündchen

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Margot Robbie

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Cara Delevingne

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të

Billie Eilish

Të veshurat më bukur në Met Galanë e pazakontë të