Modë

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë 2021

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Kemi hyrë në pranverë edhe pse nuk duket prej motit. Bashkë me stinën, si përherë, vajzat e kanë me qejf të ndryshojnë edhe ngjyrën e flokëve. Po si e parashikojnë tendencat? Cilat ngjyra sugjerohen për sezonin pranverë-verë?

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Kafe në çokollatë me reflektime gështenjë në pjesën e përparme. I jep dritë fytyrës.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjonde në vanilie, nuancë e ftohtë që po bën namin që tani në rrjete sociale.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

“Brazilian Illuminage” është teknika e re e fijeve e propozuar nga Wella Professional. Është një alternativë për balayage, por me një rezultat më të fortë dhe shkëlqyes.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Brune-Balayage që thekson shikimin.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Gështetjë, ngjyra e modeleve të pasarelave.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Kafe çokollatë tonaliteti i preferuar i kaçurrelëseve. Nuanca e duhur për flokët e gjatë.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Portokalli, ngjyra me ‘cool’ e këtij sezoni.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Fijet përqendrohen rreth fytyrës për më shumë kontrast.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjondja si gjalpë është gjithashtu shumë popullore. Një variant më i ngrohtë, i frymëzuar nga gjalpi, siç ka dhe emrin.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Bjondja në vanilje mund të shndërrohet në bjonde shampanjë.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Më e çelët, fiks për ditët e plazhit.

Trendet e ngjyrës së flokëve për Pranverë-Verë

Flokët bikolor. Pse të zgjedhësh një ngjyrë flokësh kur në fakt mund të zgjedhësh dy? Në modë edhe ky stil.

*Artikulli i https://tg24.sky.it/ u përshtat në shqip nga Tiranapost.al