Moti

Sot do të rikthehen shirat, ja në cilat zona

Sot do të rikthehen shirat, ja në cilat zona

Moti –  E merkure, 30 Tetor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne oret e paradites do te jete me mot te kthjellet dhe vranesira kalimtare, POR parashikohet qe gjate mesdites dhe pasdites te kete zhvillime te vranesirave duke sjell shira ne forme rrebeshi ne zonat Jugore dhe pjeserisht ato Qendrore. Zonat Veriore do te PARAQITEN me kthjellime dhe vranesira te shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të MBETEN konstante në mëngjes, POR do te pesojne ulje ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 24°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verilindore duke krijuar në det  dallgëzim i ulët.