Moti

Mos harro çadrën! Parashikimi i motit sot me shi dhe ulje temperaturash

Mos harro çadrën! Parashikimi i motit sot me shi dhe ulje

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar deri ne mesdite do te mbetet me kthjellime dhe vranesira, ku me te dendura vranesirat do te jene ne zonat Veriore dhe pjeserisht Qendrore duke sjell shira ne keto zona. Duke filluar nga pasditja dhe ne vijim do te kemi zhvendosje te vranesirave drejt zonave malore duke sjell rrebeshe te izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por pesojne renie ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 30°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Perendimor Jugperendimore duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 4 ballë./ Tiranapost.al.